איך תאלפו את הגור שלכם לא לנשוך ובאיזה מקרים לא כדאי לוותר על מאלף כלבים

May 21 2024doritr

 

אם יש לכם גור כלבים, ייתכן מאוד שאתם מתמודדים עם התופעה המטרידה של נשיכות. לא מעט גורים נושכים וחשוב לדעת ששיני החלב שלהם חדות ודקות והן עלולות להסב כאב. אם הגור שלכם נושך, לא כדאי לכם להתעלם מהבעיה וחשוב להעניק לה מענה איכותי, בכדי שהיא לא תחזור על עצמה.

אילוף כלבים מהווה דרך יעילה ללמד את גור הכלבים לא לנשוך. כמובן שלעיתים אפשר לאלף את הגור באופן עצמאי ולפעמים אין מנוס מלבחור בשירותיו של מאלף מקצועי ומנוסה בתחום, שיסייע לכם לאלף את הגור שלכם בצורה הטובה ביותר ולהשיג אתו תוצאות מצוינות.

למה הגור שלכם נושך?

אז קודם כל חשוב שתבינו למה בכלל הגור שלכם נושך. גורי כלבים וכלבים בכלל יכולים לנשוך בשל סיבות שונות. הסיבות הלו יכולות להיות פחד, תוקפנות או פשוט שובבות. גורי כלבים רוצים להשתעשע עם כל אדם שהם רואים והם לא מודעים לכך שכאשר הם נושכים הם מכאיבים. הגורים בטוחים שבאמצעות הנשיכות הם משחקים.

לכן, אם הגור שלכם נושך, לא כדאי לכם לוותר על אילוף שלו כבר בשלב זה. לא מעט בעלי כלבים בטוחים שמדובר על מעשה השתובבות של גורים ובטוחים שאם הם יעלימו עין, הכל יסתדר כאשר הגור יתבגר. אולם, זה לא נכון. גורים נושכים שלא יאלפו אותם, ימשיכו לנשוך גם כאשר הם יתבגרו ובשלב זה כבר יהיה הרבה יותר קשה לאלף אותם ולגרום להם להפסיק לנשוך.

כיצד מאלפים גורים לא לנשוך?

אילוף גור כלבים לא לנשוך, צריך להתבצע בשיטות שונות כגון: חשיפה של הכלב לאנשים, לסביבות שונות, לחיות ועוד. המטרה היא לסייע לגור לפתח התנהגות מתאימה. מעבר לכך, כדאי להשתמש בטכניקה של חיזוק חיובי. מדובר על טכניקה שמציעה תגמול לכלב על כל התנהגות טובה שלו. החיזור יכול להיות שבחים מילוליים, הוא יכול להיות חיבה שתגלו לגור כאשר הוא יגלה התנהגות טובה וכן חטיף או כל דבר אחר שהכלב אוהב.

הקפידו על עקביות

חשוב מאוד שתקפידו להיות עקביים בתהליך אילוף כלבים. אתם חייבים להיות עקביים גם בתגמולים וגם בפקודות שנותנים לגור. חוסר עקביות יכול לבלבל את הכלב ולהקשות על האימון שלו. לכן, אם התחלתם אילוף, וודאו שכל דיירי הבית יהיו עקביים בהתנהלות מול הכלב.

דבר נוסף הוא להפנות את ההתנהגות של הכלב. כלומר, כאשר הגור מתחיל לנשוך, אתם יכולים להפנות את ההתנהגות שלו למשהו טוב יותר ולא מזיק כגון: צעצוע כלשהו. כך שהוא יפסיק לנשוך ויבין כי מדובר על התנהגות לא מקובלת.

אם לא הצלחתם לאלף את הגור שלכם לא לנשוך, תמיד תהיה לכם האופציה של לבחור במאלף כלבים מקצועי שיעשה את זה עבורכם בביתכם או אפילו לבחור אילוף כלבים בפנסיון שבו יאלפו את הגור שלכם לא לנשוך.

Share: